..

Tutoriály - Krajiny

Bubliny

12. září 2013 v 17:26 | Gipsík
Tentokrát mám pro Vás návod na tvorbu poměrně reálných bublin. Využijete je nejspíše jen při kreslení podmořských nebo fantasy krajin, možná v krajinách, kde je bublifuk :D Ale dělají kresbu krásně magickou a dají se použít i jako hlavní motiv krajiny. Ve svém tutoriálu jsem použila klasickou modrou bublinovou barvu, ale můžete si vyrobit i jinou barvu, podle toho, jakou barevnou variantu potřebujete v krajině mít. Na závěr jsem přidala ukázku, jak by vypadaly bubliny na světlém pozadí.

Krystaly

2. března 2013 v 22:30 | Gipsík
Mám tu pro vás tutoriál na krystaly, jak jste si přáli :)
Hodí se zejména do různých jeskyní, ale můžete je pochopitelně zakomponovat i do jiných krajinek, záleží na fantazii a vašich dovednostech. jelikož už je tutoriál trochu složitejší, doporučuji Vám už trochu program (Photoshop) znát a mít odzkoušené různé funkce, jak co pracuje atp. Výsledek ale stojí za to.

Tak hodně štěstí a zábavy s vašimi krystálky.

Hlína

2. března 2013 v 22:30 | Gipsík
Ahoj. Připravila jsem si pro Vás lehký tutoriál na hlínu. může se Vám při tvorbě krajin velmi hodit, ať už jako samostatná zem, nebo v kombinaci s trávou (jako můžete vidět vlevo na avataru). Hlína bývá docela oříškem a na internetu na ní existuje spousta návodů, ale většina je jich od ,,poloprofesionálů" a běžní kreslíři návod třeba nedokáží napodobit tak dobře. Proto jsem vymyslela postup, který by měl zvládnout každý - není těžký a výsledek vypadá celkem pěkně.

Postup je určen pro Adobe Photoshop (konkrétně nejlépe funguje v CS4), postup v jiných programech nebo verzích možná bude jiný nebo neproveditelný.

Jak na vlastní stopu v Gimpu

8. února 2013 v 21:00 | Gipsík
Ahoj :)
Jak jistě víte, v Photoshopu si jednoduše můžete nastavit vlastní stopu a pak ji používat (na její nastavování chystám podrobnější návod již brzy). Jde to ale v Gimpu? Mnoho lidí tvrdí, že ne, ale vzhledem k tomu,ž e Gimp je ne nepodobný photoshopu, říkala jsem si, že to nemůže být pravda. proto jsem si nad Gimp sedla, ač ho normálně nevyužívám, a začala jsem pátrat. A našla :) Proto se teď jdu s Vámi podělit, jelikož jsem nikde jinde žádný český návod na to neviděla.

Když chcete začít kreslit...

8. února 2013 v 20:58 | Gipsík
Ahoj :)
Vítám Vás u dalšího článku, který si zde na blogu můžete u mě přečíst. Jelikož často narážím na dotazy, co je vlastně lepší do KP kreslit, napadlo mě, že bych mohla sepsat menší ,,seznam" pro a proti jak krajinek, tak koníků. Třeba Vám to při výběru vašeho ,,zmaěření" v něčem pomůže. Pokusím se Vám teď vysvětlit všechno v jednotlivých bodech zaměřených na různé aspekty výběru. Pojďme na to ;)

Není tablet jako tablet

20. ledna 2013 v 13:18 | Gipsík
Nakonec jsem se rozhodla, že opravdu napíšu několik návodů do Kp. Jenže k čemu vůbec návody budou, když nezačnu přípravou na kreslení? Proto jsem sepsala několik fakt ohledně tabletů. Pojďme na to.

Nejprve bych ráda začala něčím, co úzce souvisí s názvem článku - není tablet jako tablet. Mnoho lidí si totiž myslíš, že nakreslí ilustraci na jakémkoliv tabletu, nedělají rozdíly. Jenže opak je pravdou - na kreslení je potřeba grafický tablet, na tabletu, který třeba nosíte do školy a ,,paříte na něm hry" pravděpodobně nic nenamalujete.
 
 

Reklama