..

Tutoriály - Howrse

Nové hříběcí hry na dovednosti

29. července 2012 v 16:50 | Gipsík
Ahoj :) S novým ,,režimem" bohužel i z části přestaly platit staré hříběcí hry na GP. Proto jsem vymyslela nové, které samozřejmě 100% fungují (samozřejmě musíte tutoriál přesně dodržet.).

UPOZORNĚNÍ - ČTĚTE PŘED POUŽÍVÁNÍM HER! - morálka hříběte musí být přesně 100% - při probuzení hříběte bude samozřejmě nižší, ale měla by být 95% - na 100% ji dostanete hřebelcováním, které je hned na začátku každé části her.


6 měsíců:
O hříbě se postarajte jak chcete, ale nekrmte ho. Ustajte hříbě do JC, které má dobrou úroveň luk a pak ho dejte na dlouhou dobu na louku. To vám zvedne morálku a hříbě se nažere trávy. Pokud vám ještě část krmení bude chybět, buď ho dokrmte normálním způsobem, nebo ho dejte ještě na chvilku na louku. Po krmení na louce by kůň měla mít 95% - 100% energie!

8 měsíců:
Hřebelcování, napojit, 1 hodina hry, box 2 hodiny, mrkev, 30 minut louka, krmení, 7 hodin hraní, pohladit, tuřín, 30 minut hry

10 měsíců:
hřebelcování, 1 hodina hry, box 2 hodiny, mrkev, napojit, krmení, 7 hodin hry, tuřín 30 minut hry, pohladit, 30 minut hry

1 rok:
hřebelcování, 1 hodina hry, mrkev, napojit, 30 minut louka, krmení, 8 hodin hry, pohladit, tuřín, 1 hodina hry

1 rok 2 měsíce:
hřebelcování, 1 hodina hry, mrkev, napojit, krmení, 9 hodin hry, pohladit, tuřín, 1 hodina hry

1 rok 4 měsíce
hřebelcování, mrkev, 1 hodina hry, napojit, 30 minut louka, krmení, 10 hodin hry, pohladit, tuřín, 30 minut hry

Soutěže a dovednosti v nich

27. července 2012 v 11:11 | Gipsík
V tomto článku se dozvíte, jaké dovednosti váš kůň získá v jaké soutěži a také dovednost, která danou disciplínu ovlivňuje (složitost soutěže, čím vyšší číslo dovedností koník má v ovlivňující disciplíně, tím je závod těžší).

AnglieVýdržRychlostDrezuraCvalKlusSkok
-------
Klus---
Cval---
Drezura---
Překážkový dostih---
Parkurové skákání---
-------
WesternVýdržRychlostDrezuraCvalKlusSkok
-------
Barrel Racing---
Cutting---
Trail---
Reining---
Western Pleasure---

Vysvětlivky:
- Soutěž tuto dovednost nepřidává
Soutěž tuto dovednost přidává
Tato dovednost ovlivňuje náročnost soutěže.

Užitečné zkratky na Howrse

26. května 2012 v 18:45 | Gipsík
Určitě se vám již stalo, že jste nerozuměli nějaké zkratce na Howrse. Seznam uvedený níže ve článku by vám s jejich rozlousknutím měl pomoci. Pokud přijdete na zkratku, kteár tu chybí, případně na kterou jste někde narazili a nechápete ji, neváhejte napsat do omentářů, ráda vám poradím a zkratku zařadím do seznamu. Nyní už se neváhejte podívat do celého článku ;)

Co všechno můžete nalézt v boxu

8. května 2012 v 12:13 | Gipsík
K tomu, abyste vychovali šampiona, se vám budou hodit i předměty, které může váš kůň nalézt, pokud ho dáváte do boxu. Zde máte přehled předmětů, které můžete získat.

NázevBonusyObrázek
Deka pod sedloVýdrž +4; Rychlost +4
PřikrývkaKůň může spát na louce, i když je pod 10°C
BičDrezura +8
Tuba mazivaVýdrž +8; Rychlost +8 (vydrží pouze několik dní


Jak trénovat /nejen/ šampiona 1/3

8. dubna 2012 v 23:35 | Gipsík
Dnes Vám přináším, v těchto pozdnějších hodinách, velmi užitečný a praktický návod. A to jak trénovat koně třemi způsoby - pro obyčejné potřeby, pro potřeby plemenitby a jako šampiony. Návod bude rozdělen na tři díly, pro větší přehlednost. Dnes se můžete těšit na šampiona.

Doufám, že vám návod bude přínosem a že jsem ho nesepsala zbytečně :)

Jak přidat na fórum avatar k Owovým narozeninám

3. dubna 2012 v 18:00 | Gipsík
Jak jistě víte, 5.4. slaví Howrse na české verzi první narozeniny. Ow se rozhodl vyhlásit soutěž o nejlepší avatar, jehož vítěz získá nějaký předmět z ČT. Jelikož někteří si s vkládáním prostě neporadí, ač to není nic těžkého, rozhodla jsem se na fóru sepsat návod, který by lidem měl pomoci (a jak je vidno, asi nepomáhá, ale to je vedlejší). Nyní si ho tu také můžete přečíst, abyste v pořádku mohli vložit i svůj avatar. Jelikož jsem byla líná návod přepisovat, zkopírovala jsem ho z fóra (ale bacha, je opravdu můj vlastní, není cizí!).

Tento avatar je můj vlastní a pokud ho někdo zkopíruje, bude malér!


Obrázky vkládáte za pomoci [ img=adresa obrázku]
- musíte odstranit mezeru před img a místo ,,adresa obrázku" vložíte přímou URL vašeho obrázku (obrázek nahrajete na internet, kliknete na něj pravým tlačítkem a to, co je nadepsané jako URL zkopírujete). To je vše...

Zároveň aby obrázek splňoval podmínky, musí:
- být menší než 40 Kb
- Být menší nebo roven 120x120 pixelům.

Jinak to NENÍ avatar a tudíž to taky není to, co po nás Ow chce.

A ještě něco. Někteří si tu stěžují, že avatary neumí jinak než ve veřejných ,,programech". No, tak to máte asi smůlu... Myslím, že není zase tak těžké třeba otevřít Malování, to má doma každý, a pokusit se třeba aspoň o něco svého. Není důležité, abyste vyhráli zrovna vy. tahle soutěž spíš vyžaduje snahu od zůčastněných a ti, kdo si na to nenajdou ani deset minut, aby splácali v ejdnoduchém grafickém programu alespoň nějaký lehký avatar, se podle mého pro tuto soutěž nehodí... Bohužel, je to tak.

P.S. Někde jsem tu četla komentář, že Vás nemám poučovat - tak to je hloupost. Já se nesnažím poučovta, ale pomáhat, a to je rozdíl. Na každé stránce se najde minimálně jeden dotaz, jak vložit avatar, jak ho udělat atp., případně rovnou proškrtlý čtvereček, který značí špatné vložení. Proto se snaížm na téměř každou stránku posílat návod, jak to udělat. Někteří mi za to nadávají, ať nepoučuju. No, váš názor... Jiní, a to je podle mě snad ještě ,,lepší", se tři příspěvky pode mnou zeptají, jak vložit avatar... no, je to Vaše věc, jak se budete chovta, ale musím říct, že mě velmi mrzí, když tohle o sobě slyším, že jsem namyšlená a poučuji.

Výběr zaměření koně

24. března 2012 v 15:21 | Gipsík
Abyste mohli ze svého koně udělat šampiona, je nejdříve potřeba si rozmyslet jeho pozdější zaměření. Na Howrse se dá kůň trénovat buď anglickém nebo westernovém stylu a i toto ovlivňuje jeho budoucí kariéru. Proto zde uvádíme tabulky, které vlastnosti jsou pro kterou disciplínu a styl důležité a také přednosti různých plemen a následně nejvhodnější disciplíny pro to kteér plemeno. Doufám, že Vám budou informace k užitku a že se Vám s Vaším koněm podaří společně vybrat nejvhodnější zaměření, ve kterém se stanete šampiony. Tak hurá do vybírání:

Odkazy na ,,dárkové" božské koně

3. března 2012 v 9:33 | Gipsík
Jak jistě víte, za některé interakce s cizími božskými koníky můžete získat dárky, někdy dost cenné. Abych vám usnadnila práci s hledáním odkazů na ně, vypsala jsem vám je sem, i s popisem toho, co která interakce přinese za dárek.


Frost je božská klisna, kterou každý den můžete rozmrazit. Za jeden den lze rozmrazit pouze jednu Frost. Pokud budete mít špetku štěstí, věnuje Vám Hypnovu přikrývku - pokud štěstí mít nebudete, nedá vám nic.

Frost
Frost
 
 

Reklama