..

MARMMASTABLES

MarmmaStables

1. září 2013 v 15:11 | Gipsík

~ Co je Marmma ~ Články ~ Koně ~ Herní prostředí (krajiny) ~ Ostatní kresby ~

Co je Marmma Stables

15. května 2013 v 18:12 | Gipsík

16. června 2013 jsem se připojila k týmu správců hry Marmma Stables.

A o co že to vlastně jde?

Marmma Stables je hra založená dvěma skvělými kreslířkami z Howrse - Bughs a Kačenkou Kabrňákovou, která se krátce po spuštění hry tak nějak ,,odpojila" a už znovu nenapojila. Po založení holky mezi sebe přijaly ještě Jasper.19, jakožto skvělou krajinářku, která měla až do mého přijetí na svědomí veškerá herní prostředí a která už hraje taky jen jako hráč. Dále se na Marmmě ohřálo i několik dalších správců, jmenovitě Cailan, která dělala správce jen chvíli, a teď v současném týmu jsem já spolu s Neilik, Belatrix a nikkou.

Hra je spíše komorní, protože veškeré požadavky od hráčů jsou zasílány nám na mail a vyřizujeme je ,,ručně", nikoliv online, jako je tomu na Howrse. V souvislosti s Howrse je Marmma daleko reálnější a propracovanější, i když mnohý zý jazyk tvrdí, že se Howrse snažíme kopírovat - vůbec ne. Jeidné, v čem je MS a Howrse stejné, je hra o koních, ale všechno to, co je na reálném životě u koní zajímavé, je na Howrse minimalizováno do pár kliknutí, zatímco na Marmmě je potřeba například svědomitě vykonávat povolání, ne jen se zaregistrovat do centra a šmitec. Marmmě je potřeba věnovat více času, aby se podobala realitě. Taktéž je to se závody - kůň má různá vybavení, různé obrázky pro závody, závod není jen o přihlášení jako na Howrse. Nebudu říkat, že Howrse je oproti Marmmě čaj - ale každá z her má své kouzlo, a to naše spočívá v tom, že všechno je přizpůsobeno realitě, a zcela zdarma, bez zvýhodňování pasy atp.

Kromě starání se o koně, vedení vlastní stáje, zakládání chovů a závodění je ale Marmmě jedinečná ještě v něčem - díky své komornosti se všichni známe, povídáme si a máme se navzájem rádi. Já osobně bych nikoho z hráčů a už vůbec ne z mého týmu správců za nic nevyměnila, i když mě samozřejmě každý občas něčím naštve :) Ale to už tak k Marmmě patří...

To bylo k základním principům Marmmy. Postupem času možná budu zveřejňovat další články týkající se této naší hry, našeho společného snu a věčného požírače času, ale do té doby, pokud budete mít dotaz, neváhejte se zeptat.
 
 

Reklama

Rubriky