..

Digitální kresba - Koně - staré

Liv the Trotteur

29. dubna 2013 v 12:25 | Gipsík

Nedávno sjem dodělala dalšího koně, klisnu Liv the Trotteur. Je to klusák, protož emi nějací slušní klusáci v KP dost chybí. Nepatří asi k mým nejlepším, tak to příště zkusím lépe :)

50 Shades of Gray

20. dubna 2013 v 10:21 | GipsíkVčera jsem dodělala koně, který odpočátku nesl pracovní název 50 Shades of Gray. Vzhledem k tomu, že dostal ještě další dvě verze a v KP nesmí být dva koně se stejným jménem, čistý myšák se bude jmenovat 50 Shades of Mouse a dapplovaný myšák 50 Shades of Dapple. Na tomhle koníkovi jsem zkoušel novou metodu kreslení a musím říct, že se mi dost líbí a dobře se mi s ní pracuje (protože se nemusím stresovat s tím, jestli někde něco rozmažu dobře nebo špatně, jelikžo je bezrozmazávaci), takže u ní zřejmě už zůstanu. Kolik hodin mi koník zabral, to nevím, ale řekla bych tak kolem 10, víc asi ne. V hlasování ho můžete očekávat v květnu.

Popelka

20. dubna 2013 v 10:15 | Gipsík

Na Duben jsem měla do hlasování připraveného koně vytvořeého podle slavné české pohádky Tři oříšky pro popelku. Proto jsou kolem klisničky také sova Rozárka a kamarádi holoubci. Bohužel, předevčírem Popelku zamítli a znovu ji asi nemá cenu posílat, proto ji v KP bohužel neuvidíte.

Illimité

29. března 2013 v 13:28 | Gipsík
Konečně jsem včera dodělala Illimitého i s krajinou, ve které na obrazu je. Tento měsíc ho hodlám poslat a doufám, že v KP uspěje - mohl by, když je na duben vyhlášeno to téma umění :) Kdžy jsem dělala rám, uvažovala jsem, že ybch zkusila nějaký složitější, zdobný, ale nakonec jsem zase vybrala jen takový prostý, dřevěný, který podle mě lépe sedne k poklidné atmosféře krajiny.

Estimé français

17. března 2013 v 22:21 | Gipsík

Protože jsem od hráčky, která si u mě potrét objednávala, dostala svolení koníka poslat do KP, tak jsem vzhledem k ,,vyhlášenému" tématu na duben - tedy umělečno - vymyslela způsob, jak koníka do KP poslat. Zarámovala sjem ho, přidala pozadí a je z toho obraz (který je vyloženě uveden jako jedna z alternativ v příspvěku o tématu na duben). Pozadí je takové klasické, jednak jsem neměla nápad a také krom toho jsem ani neměla chuť něco vymýšlet. Zlaté rámy mi zase přišly hrozně ,,brutální" vůči klidnému obrázku, takže všechno zůstalo u přírodních vzhledů a materiálů.

Portrét - Trotteur Français

14. března 2013 v 23:07 | Gipsík

Včera mi od kamarádky přišla velmi zajímavá nabídka: jestli bych nezkusila nakreslit za pas portrét koně pro jejich chov. Protože mám ráda výzvy a portrét jsem zrovna nikdy nezkoušela, tak jsem kývla. Dneska jsem šla ze školy trochu dříve (no, o čtyři hodiny), tak jsem si sedla a pustila se do něj. Jednak jsem ho stihla v nejkratším čase ze všech mých koní (cca 5 hodin čistého času) a také mi přijde jako jeden z nejlepších. Tentokrát je barvený barevnou metodou, ne grayscalingem, a nevypadá to dle mého názoru vůbec zle. A krom toho, že jsem spatlala tohohle koníka, tak jsem ještě u toho stihla udělat videonávod na hřívu pro kamarádku. Takže já jsem dneska spokojená.

Pravá verze ještě byla zasíláná do Jaspeřiné soutěže, tak jsem zvědavá :)

Liveree

3. března 2013 v 21:21 | Gipsík

A tady slibovaný protějšek k Argetlamovi. Už jsou oba poslaní, tak čekám na verdikt, jak dopadnou v prvním kole, případně jak ve druhém, hlasovacím. Liveree se mi líbí o něco méně jak Argetlam, ale mám je zkrátka ráda, jsou moji :) Chci si teď dát minimálně na dva dny od kreslení pauzu, ale předpokládám, že tak dlouho své předsevzetí nevydržím a už zítra budu hledat další ,,obět" :D

V celém článku ještě naleznete pegase, kterého jsem stihla udělat ještě 5.3.

Argetlam

3. března 2013 v 19:09 | Gipsík

Arabi mě chytli, už to tak bude - konečně jsem se v něčem našla, nejen dle ostatních, ale i podle názoru svého. Udělala jsem si tedy další lineart, koník je trochu z poloprofilu. Na fóru si holky odhlasovaly, poměrně jednotně, že chtějí plaváčka a k tomu na návrh Jasper černou ryzku jako klisnu. Bála jsem se, jak to stihnu s odesláním do KP, ale zadařilo se a dneska jsem skoro na jeden zátah zvládla udělat celé tělo a hlavu. K tomu jsem stihla kresbu i kolorovat jako plaváka, na klisnu se vrhnu ještě večer. Dál bych ráda zkusila ještě křídla, ale ta už dneska téměř stoprocentně nestihnu, takže snad zítra nebo pozítří - ještě mám čas. A co Vy, jak se Vám Argetlam líbí?

V celém článku naleznete i dvě verze pegasů, které jsem ještě na poslední chvíli stihla nakreslit 5.3. Nevím, která z verzí je lepší, co myslíte?

Narawë

25. ledna 2013 v 22:35 | Gipsík
Narawë, mytický jednorožec se představuje... Inspirací pro znaky mi byla knížka Eragon, ze které pochází název znaku - yawë. Chtěla jsem si zkusit i něco fantastičtějšího, ne jen realitu ;) Krom toho jsem ymslela, že by v KP mělo být větší zastoupení kladrubských koní a i když pravděpodobně neprojde, tohle měla být má snaha alespoň trochu KP o toto plemeno obohatit ;) Kolik zabral, to jsem se ani moc nenamáhala počítat, akorát vím, že včer zhruba 2 hodinky. Dneska bych řekla tak 4,5, takže když to vezmu ve výsledku, tak byl zřejmě stejně pracný jako Balantines. Na tohohle mi už ale pasy na tento měsíc doopravdy nezbývají, tak snad příště :D
Doba: asi 6,5 hodiny
Pomůcky: Photoshop CS4, graf. tablet Genius Pen Sketch 9x12

Balantines

22. ledna 2013 v 12:09 | Gipsík

Tak jsem dodělala čtvrtého koně. Ještě mě čeká v PS zkontrolovat jestli jsem někde omylem nenechala ,,nečistoty" a pak už může rovnou do hlasování. Jmenuje se Balantines, je to klisna a udělala jsem ji do ,,skupiny" s Creamym a Baileysem - mají všíchni tři taková lehkce alkoholická jména :D Zabrala mi 6 a půl hodiny, což je můj dosavadní rekord. ještě se ale musím podívat na levou přední nohu, je špatně napojená, tak uvidím co s tím půjde udělat.

Baileys

20. ledna 2013 v 13:27 | Gipsík

Konečně jsem včra dodělala třetího koně, tentokrát se jménem Baileys. Půjde do hlasování spolu s Creamym, aby mu tam nebylo smutno :) Ještě jim plánuju třetího kamaráda, Balantinese, to bude tmavý hnědák s náznakem do játrova... Bohužel i když ho pravděpodobně stihnu udělat ještě do začátku otevření ČP na únor, už mi na něj zřejmě nevyzbydou pasy, tak ho asi pošlu příští měsíc... Jinak Baileys je rozpracovaný od čtvrtka od odpoledne, ale zabral mi asi jen 10 hodin čistého času, takže jsem spokojená, že to šlo tak rychle.

Doba: asi 10 hodin
Pomůcky: Photoshop CS4, graf. tablet Genius Pen Sketch 9x12

Creamy

15. ledna 2013 v 21:25 | Gipsík

Tak jsem včera konečně dokončila dalšího rozpracovaného koníka - dostal pracovní název Creamy a zůstalo mu to. Jak originální... Zabral mi několik dní, čisté práce zhruba dva dny. I když možná ještě není úplně to pravé ořechové, zamilovala jsem si ho, pro takovou smetanovou barvu a tvářičku ,,á la vezmi si mě domů, prosím prosím smutně koukám". Zkusím ho příští měsíc šoupnout do KP, uvidím co z toho vzejde - asi nic, ale bylo by to skvělý kdyby prošel.

Doba: Zhruba 48 hodin - čistě
Pomůcky: Photoshop CS4, graf. tablet Genius, TRPĚLIVOST a druhý BALÍČEK NÁHRADNÍCH NERVŮ (první jsem vypotřebovala na Aryu, který už zdaleka nevypadá tak luxusně jak se mi zdála když jsem ji dokončila).

Arya

9. ledna 2013 v 22:05 | Gipsík

Arya je hotová. Samozřejmě vím, že nejsem v kreslení koní zrovna nejlepší a že Arya pravděpodobně nemá nárok ani na KP, ale pevně doufám, že se budu zlepšovat. Plánuji více pracovat na stínech, zlepšovat se každým koněm.Třeba mi to pak půjde i rychleji a ne jak psovi pastva. Do KP to pošlu spíš jen abych zjistila, jestli jsou lidi tak slepí jak si myslím a budou pro tuhle patlaninu hlasovat spíš než pro pořádné kresby ;)

Doba: Zhruba 12 hodin
Pomůcky: Photoshop CS4, graf. tablet Genius, TRPĚLIVOST a BALÍČEK NÁHRADNÍCH NERVŮ.
I když je to patlanina, mám tuhletu čmáraničku ráda :) Jednou se k ní asi vrátím a přepracuju jí.

A ještě jedna malá otázka pro Vás: Chtěli byste tu ode mně nějaké návody na tvorbu do KP? Sama v tom ještě nejsem zběhlá, ale myslím, že třeba taková hříva už by šla ,,znávodovat", případně i kopyta (ty už teď umím ještě lepší). Případně bych mohla dát i návody pro krajinky. Záleží na tom, zda budete odpovídat do komentářů a jak. Můžete připsat na co byste tu viděli návrhy nejraději, co ybste nejvíce využili atp.
 
 

Reklama