..

Prosinec 2013

Startuje nový grafický web s prezentacemi

9. prosince 2013 v 22:06 | Gipsík |  Prezentace - volné

Ahoj!
Dnes mám pro Vás /snad/ dobrou zprávu: v posledních několika dnech jsem usilovně pracovala na tvorbě nového webu. Jak možná víte, pokud jste si prezentaci vybírali z katalogu mých prezentací, dříve jsem prezentace nahrávala na web, na kterém jsem pracovala společně s několika dalšími autorkami. Uspořádání těch stránek mi ale bohužel nevyhovuje z několika důvodů:

Administrace stránek byla složitá.
Tvorby různých autorů se nahrávaly do jedné složky a byl v tom nevzhledný a nepřehledný zmatek.
Seznam prezentací byl nepřehledný, absolutně nerozdělený dle tématu či čehokoliv jiného.

Proto jsem se rozhodla sestěhovat svou tvorbu na jedno místo a zařídit si stránky podle svého vlastního řazení a vkusu co se týče vzhledu. Co si budeme povídat - tvorba v kolektivu je samozřejmě úžasná a velmi přínosná, ale někdy je složité se dohodnout a něco zrealizovat a proto co se týče prezentaíc preferuji spíše ,,oddělenější" tvorbu. Pokud by se na jedněch stránkách udělaly rubriky podle autora, práci v kolektivu nic nebrání, ale jak jsem řekla, na tomhle webu to bylo prostě nepřehledné a přeházené :)

Prezentace na těch stránkách zůstanou, ale nové prezentace už budu dávat jedině na nový web. Doufám, že stránky budou pro vás přehlednější a uživatelsky pohodlnější, než tomu bylo při stahování mých prezentací doteď :) Navíc odteď kdykoliv, když bude na webu k dispozici nová várka prezentací, budu tuto informaci zde na blogu zveřejňova, abyste nemuseli sledovat oba blogy zároveň,a le stačilo vám jednou za čas se podívat sem.

Pokud byste měli tip k vylepšení stránek nebo téma na prezentaci (upozorňuji: v žádném případě nebudu dělat prezentace s 1D ani jinými ,,hvězdičkami" - milujte je, ale já je neuznávám a nemůžu dělat prezentace s něčím, co nemám ráda...; taktéž zapomeňte na prezentace na přání, proto dávejte za příkald obecná témata, která by mohla zajímat vícero lidí a které by si to vícero i vzalo na profil), uvítám pod tímto čllánkem nějaké komentáře :)

Gipsík-Presentations.weebly.com


Kreativní diskuze / Dáváte hlas ilustracím, které se vám nelíbí, jen proto, že je nakreslil váš oblíbený autor?

4. prosince 2013 v 13:01 | Gipsík |  Kreativní diskuze

Dáváte hlas ilustracím, které se Vám nelíbí, jen proto, že je nakreslil Váš oblíbený autor?


Máme tu dnes první téma k diskuzi... Napadlo mě již před dlouho dobou, protože jsem si všimla, že se do KP dostávají i ne zcela kvalitní a stoprocentní ilustrace, jejichž autorem byl nějaký známější kreslíř. Říkala jsem si, jestli se ilustrace vážně mohou tolika lidem líbit, ale došla jsme spíš k závěru, že spousta hráčů musí hlasovat z jakési ,,loajality" ke svému oblíbenému kreslíři.

Já osobně hlasuji jen pro to, co se mi skutečně líbí, bez ohledu na to, jak moc mám daného autora ráda. Pokud někde potkám ilustraci svojí oblíbené autorky Malinee, ale vidím vedle toho překrásného koně, dám hlas spíš jemu. Pro mně vede kvalita nad ,,tradicí" a ,,zvykem". jak to máte vy? Hlasujete pro všechny ilustrace dnaého autora bez ohledu na jejich krásu a provedení, nebo pečlivě vybíráte a dáte přednost kresbě od někoho, koho neznáte nebo dokonce nemáte rádi, pokud je pěkná, nad kresbou Vašeho oblíbence?

Budu ráda za halsy v anketě i slovní vyjádření v komentářích :)

Kreativní diskuze / O co jde?

3. prosince 2013 v 22:48 | Gipsík


Abych stránky trochu oživila, rozhodla jsem se vymyslet ,,projekt", který by dal možnost aktivně se zapojit do chodu stránek i Vám, návštěvníkům. Projekt, díky němuž byste mohli vyjádřit svůj názor.

Došla jsme k závěru, že většinu návštěvníků tvoří hráči Howrse a část z nich jsou kreslíři, které buď zajímá tvorba ostatních, nebo se třeba chtějí přiučit či poohlédnout se po nových stylech a možnostech kresby. Jak jistě tato část návštěvníků v a možná pociťuje na vlastní kůži, Kreativní prostor je poměrně nesvobodná součást Howrse.

Do KP nepatří kresby koní nakreslených z non-stock fotky. Do KP nepatří tažní koně. Do KP nepatří koně s výbavou... Jistě si vzpomenete na další pravidla, která kreslíře omezují. Proto jsem se rozhodla založit ,,kreativní diskuze", ve kterých vždy vyberu jedno - občas poněkud kontroverznější - téma, o kterém budete moci /anonymně/ hlasovat nebo se k němu přímo vyjadřovat v komentářích.

Předem předestírám, že od tohoto projektu se neočekává, že změní svět nebo i jen takovou maličkost a zanedbatelnost, jako je témhle nějaký Kreativní prostor támhle v nějaké virtuální hře koníčcích. Je to čistě jen prostor, kde si můžete vylít srdce, postěžovat si a vyjádřit svůj názor k fungování KP a třeba najít porozumění u dalších kreslířů. Budu ráda, pokud se zapojíte, protože i já sama mám ke KP, ač ho mám ráda a ráda do něj přispívám, jisté a nemalé výtky a zajímá mě samozřejmě názor ostatních. Tak směle do toho!