..

Roh jednorožce

2. října 2013 v 11:28 | Gipsík |  Tutoriály - Koně
Dnes si ukážeme způsob, jak lze koni ankreslit roh a udělat tak z něj jednorožce. Typů rohů je samozřejmě celá velká škála, takže pokud budete roh kreslit, stačí jen zapojit fantasii a udělat klidně nějaký kroucený, zatočený, s nějakou ozdobou... Roh, který si dneska spolu nakreslíme, patíř mezi ty jednoduché, de facto základní. jakmile se naučíte základy, můžete se při kreslení jednorožců pořádně vyřádit...


1) Předkreslíme si přibližný tvar rohu. Jednotlivé ,,díly" by měly mít tvar podobný nejspíše zaoblenému kosočtverci. Pokud si netroufneme kreslit rovnou barvou, můžeme si načrtnout lineart. Každý další kosočtverec bude menší než ten předchozí, abychoms e psotupně dopracovali ke špičce. Délka může být různá, osobně ale preferuji ne moc dlouhé rohy, kůň pak vypadá, jako by mu trčely vidle z hlavy...


2) Předkreslíme si záhyby rohu. Nemusí být zcela pravidelné, přeci jen zvířata nejsou podle pravítka. Nicméně si dejte pozor, aby zářezy vypadaly pěkně, čistě, nebyly rozmazané nebo několikrát obtahované, protože tyhle čáry už na rohu zůstanou a nepreciznost bude ve výsledku vídět.


3) Určíme si zdroj světla (pozn. světla musíte kreslit ve stejném směru, jako jsou světla u koně - pokud například ,,slunce" svítí na koně zleva a vlevo jsou tedy světlé odlesky, pak na roh rozhodně slunce nebude svítit zprava - světla na rohu musí být taky zleva) a tam, kam světlo dopadá, ankreslíme štětcem s bílou abrvou a zhruba 50% krytím bílé, nepravidelné fleky.


4) Ke kraji dílků roh ještě jednou přejedeme bílou barvou. Světlo bude plastičtější a vytvoří 3D dojem.


5) Nabereme si tmavší barvu, můžeme třeba hnědou (pokud je roh spíše slonovinový) nebo černou (pokud má být roh černobílý). Větším kulatým štětcem a 100% krytím si nakreslíme na druhou stranu rohu hrubé stíny. Měly by zasahovat až zhruba do půlky drážek. (a měly by být pod nimi).


6) Snížíme krytí, cca 25% procent a s barvou postupujeme směrem ke středu rohu. Pak stíny ještě jednou přejedeme. blíže ke kraji, aby byly stíny plynulejší. Dílky můžete jakoby ,,obtáhnout" zevnitř, aby bylo vidět, že jednotlivé části na sebe vrhají stín.


7) Vybereme nástroj Rozmazávátko a přejedeme roh ze strany na stranu, aby se stíny a světla trochu promíchaly. Teď vypadá roh poněkud uměle, že?


8) Nyní přichází zřejmě nejdůležitější krok, a to zrealističtění rohu. Nabereme si ještě tmavší barvu a obtáhneme kraj rohu, kde je stín, a taky začátek drážek. Pak si štětec zúžíme zhruba na 2 pixely, snížíme krytí a uděláme na rohu malé vroubky ze strany na stranu. Pokud se nám někde nelíbí tvar rohu, můžeme ho ještě trochu ugumovat nebo dokreslit. Hotovo. Jednoduché, ne?


Budu ráda, pokud se pochlubíte i s Vaším výtvorem :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kyjelína kyjelína | 16. listopadu 2013 v 18:41 | Reagovat

Nádhera!

2 paviína paviína | 19. listopadu 2013 v 15:50 | Reagovat

já to nechápu

3 čile čile | E-mail | 20. listopadu 2013 v 16:45 | Reagovat

Máš to moc hezké ale vůbec nechápu postup.

4 Gipsík Gipsík | Web | 20. listopadu 2013 v 19:26 | Reagovat

Pokud to nechápete, asi bude chyba v neznalosti Photoshopu, především v nastavení štětců... tohle je totiž nejjednodušeji popsané jak jen to šlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama