..

O autorce

14. září 2013 v 19:16 | Gipsík
Pokud se chcete dozvědět něco o člověku, který sedí na "druhém konci drátu" a spravuje tyto stránky, pak jste tu správně. Jistě jste si už povšimli, že vystupuji pod přezdívkou Gipsík, ale tohle jméno mi samozřejmě v občance nefiguruje :) Tam stojí "Kateřina" - ale jak mě budete oslovovat, to nechám na Vás, jestli Káťo nebo Gipsí, slyším na obojí…

Co jiného obecného o sobě říct… Možná zmínit, že už jsem plnoletá, tedy dospělá, a bydlím v Praze, kde jsem se i narodila. Doma mi krom jiného dělají společnost dva zlotřilci a to fenky Gipsy (odtud přezdívka) a mladší Perry (která svůj nižší věk ovšem dohání mnohem větším zlodušstvím). Ačkoliv mi z nich dennodenně tečou nervy, protože spolu vymýšlí - jak jinak než psí - kusy, ale jsou to pro mě dvě nesmírné opory a kamarádi na život a na smrt :) Každý, kdo má psa, tohle jistě pochopí, že pes je bližší než jakýkoliv lidský přítel, protože Vás po hlavě následuje do jakéhokoliv nebezpečí a slepě Vám důvěřuje - protože naprosto spoléhá na to, že byste mu nikdy vědomě neublížili. Z tohoto plyne, že jsem velký pejskař a pokud mě potkáte někde na procházce v lese, vždycky budu mít v ruce vodítko. Kromě mých malých potvůrek ještě čas od času hlídám dvě šeltie, nesmírně hodné a úžasné pejsky, které u sebe doma vždycky ráda vidím.


Co se charakteru týče, ráda bych o sobě řekla jen ta pozitiva, například že jsem kreativní duše, která má ráda společnost a smích, ale nebyla by to tak docela pravda, stejně jako nikdo na zemi, ani já nejsem dokonalá. Takže mně občas zastihnete náladovou, nerudnou, naštvanou, a v takových chvílích jsem možná i nepříjemná - v takových chvílích jsem spíš ráda o samotě, především protože nechci ve své špatné náladě někoho zbytečně ranit :) Nebyla jsem nikdy nijak sportovně nadaná, vždycky mě to táhlo spíše k umění, takže pokud máte tohle se mnou shodné, určitě najdeme společnou řeč. Dalším tématem, které se u mně nikdy nedá vyčerpat, je literatura (hodiny bych ležela v knížkách nebo naopak sama psala, prózu i poezii, hltám řádky jeden za druhým a nikdy se nemůžu nabažit…), a - jak už jsem říkala - především zvířectvo, hlavně psi. Tolik asi k mým zájmům, i když je jich samozřejmě daleko více (nejmenovala jsem například, že ráda vařím, tancuju Zumbu a zpívám - ovšem vůbec netvrdím, že dobře, melodičtěji by totiž znělo i skřípání špatně namazaných dveří ;)) Ještě poslední "větší" zálibou je fotografování - k němu jsem se dostala na podzim 2014 a i když jsem jen amatér a učím se sama stylem pokus-omyl, hodně mě to baví a vždycky mě naplní pocit štěstí, když se mi nějaká fotka povede dle mých představ.

Bohužel už nemám tolik času co dříve, takže moje koníčky jdou hodně často stranou kvůli studiu, povinnostem doma, nebo protože raději trávím čas "s někým" než s počítačem. Jako malá jsem bývala samotářská, ale jako kdybych si to teď chtěla nějak kompenzovat, čím dál víc potřebuju být mezi jinými lidmi. Nemám až tak potřebu "mluvit" jako spíš jen cítit, že je někdo vedle mě a pro mě :) A to je přeci pocit, který se nedá vyměnit za sezení u počítače ;)

Mou nedílnou součástí se na začátku roku 2013 stalo digitální kreslení. Vlastním už poměrně dlouhou dobu grafický tablet Genius PenSketch 9x12, ale využití našel spíše až s příchodem mé záliby v digitální kresbě, dříve jsem ho používala spíše sporadicky. I když nepatří k obecně nejlépe posuzovaným tabletům, já si nemůžu naprosto na nic stěžovat - vyhovuje mi dokonale a v průběhu let se stal takřka mou "prodlouženou rukou"… Zkrátka jsem s ním hodně spokojená a myslím, že mi ještě dlouho vydrží, protože i když ho používám téměř denně, je jako nový. K mému dalšímu vybavení patří Photoshop CS4, který bych rovněž za nic jiného nevyměnila (i když je pravdou, že k němu občas přidám Gimp, Paint Tool SAI nebo Lightroom, který mi sice primárně slouží na úpravu fotek, ale upravují se v něm skvěle i barvy na kresbách) Kreslení mi hodně dává, můžu donekonečna trápit a zkoušet svojí fantazii a realizovat svoje sny, představy a pocity. Kromě psaní je kreslení pro mně nejlepším způsobem, jak něco říct, aniž bych vyslovila byť jen jedinou hlásku, a to pro mně znamená neskutečně moc.

Asi jako poslední bych zmínila ještě několik dalších věcí, které pro mně hodně znamenají. Čestnost, empatie, tolerance, síla, statečnost, odvaha, solidarita… To jsou vlastnosti, které mi imponují a které snad mám a snažím se je podporovat, aby ve mně mohly růst a potlačovat ty horší stránky. Samozřejmě, celé to zní jako klišé, ale pro mně je to způsob života a obrana proti světu, který se mi nelíbí a ve kterém se mi nežije dobře. Snažím se pomáhat a vidět v druhých to lepší, abych mohla doufat, že se jednou svět změní k lepšímu a bude lepším místem pro život nás všech. Jako každý jiný člověk mám několik "třináctých komnat" a tím, že se snažím pomoct jiným, se právě ty mé komnaty stávají snesitelnějšími a nepůsobí už tak děsivým dojmem…

Nevím, co bych ještě dále řekla, protože jsem celkem obyčejná lidská osobnost, že na sobě a svém životě už nic za-zmínku-stojícího nenajdu, ale pokud vás přesto něco zajímá, můžete se zeptat v komentářích, ráda na cokoliv odpovím :)

S Gipsy (první foto) a Perry (druhé)
Portrét... A foto z hospody (není se čím chlubit, ale chodím tam vážně ráda) :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 karolinasvobodova karolinasvobodova | 15. září 2013 v 12:24 | Reagovat

Jaký čteš žánr knih?

2 Gipsík Gipsík | Web | 15. září 2013 v 13:07 | Reagovat

[1]: Nemám nějaký vyhraněný žánr, čtu to, co mi buď někdo doporučí, nebo se mi to zalíbí popisem či už rovnou názvem. Dá se ale říct, že už jsem přečetla knížky snad ze všech žánrů co existují, čtu opravdu hodně a téměř cokoliv, co má nějakou minimální úroveň :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama