..

Září 2013

Painthorse - dorost

26. září 2013 v 15:19 | Gipsík |  Marmma - Koně
Dnes Vám přináším na ukázku nového koně pro Marmmu. Je jím dorost paintů, kterého jsem několikrát překreslovala, než jsem s ním byla spokojená. Zároveň jsem se naučila trochu lépe kolorovat v Gimpu, nastavení vrstev se stínováním bylo pro mně poměrně dlouhou dobu oříšek, než jsem našla to správné, které vypadá dobře a neděá ošklivé barvy na místech s leskem.

Tady jsou aztím na ukázku tři painti, více jich zatím není - tento nový vzhled budou mít pouze nově narozená hříbata, těm, tkeár už jsou na světě, měnit vzhledy nebudu, zabralo by t zbytečně hodně času :)

Dilemaw
Painted Lilis
Kometa

Pro zobrazení plné velikosti si obrázek otevřete na nové stránce ;)

O autorce

14. září 2013 v 19:16 | Gipsík
Pokud se chcete dozvědět něco o člověku, který sedí na "druhém konci drátu" a spravuje tyto stránky, pak jste tu správně. Jistě jste si už povšimli, že vystupuji pod přezdívkou Gipsík, ale tohle jméno mi samozřejmě v občance nefiguruje :) Tam stojí "Kateřina" - ale jak mě budete oslovovat, to nechám na Vás, jestli Káťo nebo Gipsí, slyším na obojí…

Co jiného obecného o sobě říct… Možná zmínit, že už jsem plnoletá, tedy dospělá, a bydlím v Praze, kde jsem se i narodila. Doma mi krom jiného dělají společnost dva zlotřilci a to fenky Gipsy (odtud přezdívka) a mladší Perry (která svůj nižší věk ovšem dohání mnohem větším zlodušstvím). Ačkoliv mi z nich dennodenně tečou nervy, protože spolu vymýšlí - jak jinak než psí - kusy, ale jsou to pro mě dvě nesmírné opory a kamarádi na život a na smrt :) Každý, kdo má psa, tohle jistě pochopí, že pes je bližší než jakýkoliv lidský přítel, protože Vás po hlavě následuje do jakéhokoliv nebezpečí a slepě Vám důvěřuje - protože naprosto spoléhá na to, že byste mu nikdy vědomě neublížili. Z tohoto plyne, že jsem velký pejskař a pokud mě potkáte někde na procházce v lese, vždycky budu mít v ruce vodítko. Kromě mých malých potvůrek ještě čas od času hlídám dvě šeltie, nesmírně hodné a úžasné pejsky, které u sebe doma vždycky ráda vidím.


Bubliny

12. září 2013 v 17:26 | Gipsík |  Tutoriály - Krajiny
Tentokrát mám pro Vás návod na tvorbu poměrně reálných bublin. Využijete je nejspíše jen při kreslení podmořských nebo fantasy krajin, možná v krajinách, kde je bublifuk :D Ale dělají kresbu krásně magickou a dají se použít i jako hlavní motiv krajiny. Ve svém tutoriálu jsem použila klasickou modrou bublinovou barvu, ale můžete si vyrobit i jinou barvu, podle toho, jakou barevnou variantu potřebujete v krajině mít. Na závěr jsem přidala ukázku, jak by vypadaly bubliny na světlém pozadí.

Tutoriály

12. září 2013 v 16:29 | Gipsík |  TUTORIÁLY

Painthorse

2. září 2013 v 18:30 | Gipsík |  Marmma - Koně
Prvním koněm, kterého jsem na Marmmu zavedla, byl nový vzhled plemene Painthorse. Jeho starou podobu kreslila Jasper.19, ale všechny z týmu jsme se shodly, že ptořebuje předělávku. Nový Painthorse má samostatné vzhledy pro obě pohlaví, oproti starému, který měl jeden ,,unisex" vzhled. Další změnou jsou tři různé typy hřívy, které mohou koně mít, aby se od sebe navzájem odlišili, což je opět změna, která na starém vzhledu nebyla.

Zároveň se zavedením nového vzhledu paintů měli hráči MS možnost zodpovědět deset otázek a pokud je vyplnili správně, dostali právo vybrat si pro ejdnoho svého painta zbrusu nový vzhled, od čehož jsem si slibovala, že se do hy dostane mnoho nových, zajímavých zbarvení, která budou moci dědit hříbata. Jak to dopadlo se můžete podívat zde:


Painted Lilium
Apofis
Black Eagle Ron

Élegance
Aranka
Black Warrior

Těchto několik zbarvení je pouze výběrem, nových zbarvení vzniklo mnohem více. Snad se teď painti stanou oblíbenějším plemenem, které budou jejich chovatelé šlechtit ke stále krásnějším zbarvením a lepším dovednostem. Jména pod náhledy zbarvení jsou jména koní ve hře, kteří se tímto novým vzhledem pyšní.

Dali jsme prostor také hráčům, kteří painty nechovali, a výměnou za jiného koně, několik tisíc Financí a zodpovězení poloviny otázek, si mohli rovněž vybrat svého vysněného painta. V současnosti se předělává i vzhled dorostu, jehož starý vzhled rovněž nevyhovuje a je ho potřeba předělat také kvůli tomu, aby Painthorse plemeno nebylo vyslovaným mixem stylů autorů, kteří dělali každý jednu věkovou fázi PH.

Jak se zbavit nezabarvených ploch

2. září 2013 v 17:55 | Gipsík |  Tutoriály - Koně
Vítejte u dalšího tutoriálu z mé dílny, který by mohl pomoci těm, kterým ze záhadných důvodů Howrse tým nechce ilustrace pustit do hráčského hlasování. Chyba bude možná v plochách, které jsou průsvitné a je tak jimi vidět pozadí. Tento snadný tutoriál Vám několika jednoduchých krocích pomůže tyto volné, nenabarvené plochy efektivně odstranit. Tentokrát je tutoriál ve formě jediného velkého obrázku, proto doporučuji otevřít si ho na nové záložce (kartě) a číst ho ve větším provedení, text je pak lépe čitelný.

MarmmaStables

1. září 2013 v 15:11 | Gipsík |  MARMMASTABLES

~ Co je Marmma ~ Články ~ Koně ~ Herní prostředí (krajiny) ~ Ostatní kresby ~