..

Květen 2013

Co je Marmma Stables

15. května 2013 v 18:12 | Gipsík |  MARMMASTABLES

16. června 2013 jsem se připojila k týmu správců hry Marmma Stables.

A o co že to vlastně jde?

Marmma Stables je hra založená dvěma skvělými kreslířkami z Howrse - Bughs a Kačenkou Kabrňákovou, která se krátce po spuštění hry tak nějak ,,odpojila" a už znovu nenapojila. Po založení holky mezi sebe přijaly ještě Jasper.19, jakožto skvělou krajinářku, která měla až do mého přijetí na svědomí veškerá herní prostředí a která už hraje taky jen jako hráč. Dále se na Marmmě ohřálo i několik dalších správců, jmenovitě Cailan, která dělala správce jen chvíli, a teď v současném týmu jsem já spolu s Neilik, Belatrix a nikkou.

Hra je spíše komorní, protože veškeré požadavky od hráčů jsou zasílány nám na mail a vyřizujeme je ,,ručně", nikoliv online, jako je tomu na Howrse. V souvislosti s Howrse je Marmma daleko reálnější a propracovanější, i když mnohý zý jazyk tvrdí, že se Howrse snažíme kopírovat - vůbec ne. Jeidné, v čem je MS a Howrse stejné, je hra o koních, ale všechno to, co je na reálném životě u koní zajímavé, je na Howrse minimalizováno do pár kliknutí, zatímco na Marmmě je potřeba například svědomitě vykonávat povolání, ne jen se zaregistrovat do centra a šmitec. Marmmě je potřeba věnovat více času, aby se podobala realitě. Taktéž je to se závody - kůň má různá vybavení, různé obrázky pro závody, závod není jen o přihlášení jako na Howrse. Nebudu říkat, že Howrse je oproti Marmmě čaj - ale každá z her má své kouzlo, a to naše spočívá v tom, že všechno je přizpůsobeno realitě, a zcela zdarma, bez zvýhodňování pasy atp.

Kromě starání se o koně, vedení vlastní stáje, zakládání chovů a závodění je ale Marmmě jedinečná ještě v něčem - díky své komornosti se všichni známe, povídáme si a máme se navzájem rádi. Já osobně bych nikoho z hráčů a už vůbec ne z mého týmu správců za nic nevyměnila, i když mě samozřejmě každý občas něčím naštve :) Ale to už tak k Marmmě patří...

To bylo k základním principům Marmmy. Postupem času možná budu zveřejňovat další články týkající se této naší hry, našeho společného snu a věčného požírače času, ale do té doby, pokud budete mít dotaz, neváhejte se zeptat.

Odznaky na nohou

14. května 2013 v 14:20 | Gipsík |  Tutoriály - Koně
Měla jsem dnes dost času, proto jsem udělala ještě přehled odznaků na nohou, které kůň může mít. Nedělala jsem žádné šílené variace ani vzácnosti, myslím, že bohatě postačí zhruba deset různých typů odznaků, které se vyskytují nejčastěji. Také odznaky na nohou můžou jednoho koně odlišovat od druhého, podobně jako odznaky hlavy, takže se je při kreslení vůbec nebojte využít.

Odznaky na hlavě

13. května 2013 v 16:03 | Gipsík |  Tutoriály - Koně
Dnes jsem se rozhodla, že Vám ukážu, jak ,,vyšperkovat" vašeho koně. Odznaky se u koní vyskytují poměrně často, proto správným namalováním můžete vašemu koni dodat určité realističnosti. Hodí se to také v situaci, kdy chcete nakreslit koně a kolorovat ho na více zbarvení. Pokud děláte třeba dva hnědáky, můžete jim také udělat rozdílné znaky a každému tak dodat na originalitě. Tak se do toho pusťme :)

Prairie Enchantée

5. května 2013 v 19:56 | Gipsík |  Digitální kresba - Krajiny

Pracovní název: Speedpainting
Název pro odeslání: Prairie Enchantée
Čas: pod 2 hodiny
Spokojenost: 100%
Nástroje: Photoshop CS4; tablet Genius PenSketch 9x12
Livestream: /

Zkoušela jsem speedpainting (už jsem ho zkoušela na krajině Through the Mountains, ale tam to byl spíš pokus) podle jednoho návodu, abych se měla v začátcích čeho držet, a takto to dopaldo. musím říct, že jsem naprosto spokojená, a dokonce tolik, že už si napříště troufnu aisi i na kreslení z hlavy nebo podle stock fotky a tutoriál ani nebude potřeba. A nejlepší na rkajině je, že mi trvala méně než dvě hodiny, což je můj rekord v čase a navíc je krajina dle mého i nejhezčí, co jsem nakreslila. Takže jsem maximálně spokojená, že jsme ji ještě stihla poslat na Květen.

Stonehenge

5. května 2013 v 19:30 | Gipsík |  Digitální kresba - Krajiny

Pracovní název: Stonehenge
Název pro odeslání: Stonehenge
Čas: cca 4 hodiny
Spokojenost: 65%
Nástroje: Photoshop CS4; tablet Genius PenSketch 9x12
Livestream: 1.část (balvany, strom, mraky a jiné dodělávky jsem nenahrávala)

Stonehange jsem dělala a posílala vlastně spíš jen kvůli tomu, abych naplnila počet ilustrací, které mi pasy umožnily posílat, takže je to spíš taková rychlovka a pokud mám být upřímná, kdybyhc měla více času, udělám to asi trochu jinak, tkaže se nebudu zlobit když neprojde. Když projde, tak se taky nebudu zlobit (takže ideální stav) :) Jinak kdyby se vám nelíbily mraky, tak si nestěžujte u mně, ty si vyškemraly holky na fóru o KP, já chtěla dát jiné :p

Through the Mountains

1. května 2013 v 14:14 | Gipsík |  Digitální kresba - Krajiny

Pracovní název: Through the Mountains
Název pro odeslání: Through the Mountain
Čas: cca 4 hodiny
Spokojenost: 99%
Nástroje: Photoshop CS4; tablet Genius PenSketch 9x12
Livestream: 1.část; 2.část (část záznamu se omylem smazala)

Abych mohla poslat ještě nějaké krajinky, zkoušela jsem včera krajinu technikou tzv. speedpaintingu (v překladu do češtiny něco jako rychlomalování). Je hodně populární na zahraničních stránkách, zejména na DeviantArtu, kde s ním autoři dokáží za doslova chvilku vykouzlit neskutečné kresby. Oproti některým kresbám, které zaberou třeba hodinu a jsou milionkrát propracovanější, je ta moje kreslená spíš snailpaintingem (aneb jak jsem si vymyslela slovo, které by charakterizovalo šnečí rychlost, kterou kreslím). Nicméně jsem s krajinou celkem spokojená a už je odeslaná na Květen :)

Rekonstrukce blogu

1. května 2013 v 12:15 | Gipsík |  Důležité informace
Ahoj.
Dospěla jsem bohužel k závěru, že na blogu bude nutno provést rekonstrukci, a to poměrně rozsáhlou. původně měl blog sloužit jako informativní blog o Howrse, s návody a tipy, ale ,,sám" se v průběhu své funkčnosti přetransformoval v blog o KP. Nemá, myslím, smysl se pokoušet blogu navrátit původní funkci, proto naopak této změně pomohu.

V následujících dnech proto z blogu zmizí články o akcích na Howrse a články jim podobné. Zůstanou tu pochopitelně články týkající se Kreativního prostoru, které budou nadále hlavní náplní blogu. Kromě článků s mými rkesbami zde zůstanoua budou přibývat návody do KP. V neposlední řadě tu zůstávají také články s grafikou, tudíž katalog prezentaíc a avatarů. Kdybych je smazala, pravděpodobně byste mě ukřižovali, protože patří podle statistik k vašim nejoblíbenějším článkům. Nebudou zde chybět ani návody pro normální hru, které rovněž ponechám a možná nějaké ještě sepíšu.

Ze starých článků s akcemi (atp.) vzniknou nové, přehlednější rozcestníky. Další změnou možná projde layout, pokud se mi podaří vytvořit nějaký, se kterým budu spokojená.

Děkuji za vaší přízeň a trpělivost, pokud určité funkce na blogu budou fungovat špatně nebo se některé články špatně zobrazí ;)
Vaše Gipsík