..

Krystaly

2. března 2013 v 22:30 | Gipsík |  Tutoriály - Krajiny
Mám tu pro vás tutoriál na krystaly, jak jste si přáli :)
Hodí se zejména do různých jeskyní, ale můžete je pochopitelně zakomponovat i do jiných krajinek, záleží na fantazii a vašich dovednostech. jelikož už je tutoriál trochu složitejší, doporučuji Vám už trochu program (Photoshop) znát a mít odzkoušené různé funkce, jak co pracuje atp. Výsledek ale stojí za to.

Tak hodně štěstí a zábavy s vašimi krystálky.Já začala s něčím, co bych mohla nazvat jeskyní, je to taková splácanina několika mých krajin a minulého návodu na zemi.
Než začnete dále pracovat, dejte si novou vrstvu, na kterou budete kreslit. Jeskyni si případně můžete skrýt, abyste si ji nepoškodili.


Na novou vrstvu si udělejte flek barvy. Může to být prakticky jakákoliv barva si vzpomenete, ale měla by být živá, zářivá, aby v krajině krystaly vynikli.


Udělejte si znovu novou vrstvu a černou barvou (nebo si ztmavte podkladovou barvu) si udělejte lineart. Dejte si na něm záležet, protože ho budete využívat i nadále, po dokončení krystaly se nebude skrývat, zůstane viditelný.


Pak si vezměte barvu tmavší než podklad, kterou budete stínovat. Může to být i barva jiná, já si k modré zvolila modrofialovou, aby byly krystaly zajímavější. Ke konci krystalů barvu využívejte více, směrem k vrcholu spíše čárkujte, barvu nedělejte tak silnou. Můžete si nastavit i určité procento transparentnosti.


Pak si dejte Filtry - Rozostření - Gaussovské. Hodnota by se měla pohybovat okolo 1,4, plus mínus. Poté doporučuju opět novou vrstvu a vaši barvu na stínování si ještě trochu ztmavte. S ní vybarvěte spodní části krystalů.


Vezměte si ještě nástroj ztmavení a úplně u spodu krystalů barvu ještě trochu přitmavte.


Nyní si kapátkem naberte podkladovou barvu a zesvětlete ji, aby se pohybovala kousek od bílé barvy. Se světlou barvou stínujte krystaly tam, kam dopadá světlo. Úplně bílou barvou dostínujte kusy krystalů, které jsou světlu vystaveny nejvíce. Na závěr můžete přidat i záblesky světla (najdete v Photoshop nastavených štětcích, pravděpodobně jako Assorted brushes, ale můžete si takové lesky udělat i sami).


Na závěr tvoření krystalu ugumujte podkladovou barvu přesahující lineart.


Nyní opět použijete podkladovou (nebo světlejší) barvu. Na předměty nejblíže nanesete lehké odrazy záření krystalu. Na předmětech před krystaly budou spíše jen čárky než široké plochy.


Záři si rozmažte Gaussovským rozmazáním nastaveným na 5. Na novou vrstvu si taky udělejte odraz na zemi.


Odraz země rozmažte Gaussovským rozostřením opět na pětku.


Ve výsledku doporučuju ještě poklikat na vrstvu podkladové barvy krystalu, dát Vnější záře a nastavit transparentnost zhruba na 25. Jako barvu můžete dát podkladovou nebo světlejší. Rozsah můžete dát jaký chcete, podle toho, ajk daleko má váš krystal dozářit...

_____________________

A máte hotovo. Krystaly vypadají efektně, složitě a přitom jsou jednoduché a krásně krajinku oživí. Jen bych byla ráda, kdybyte krystaly používali postřídmu. Kdyby byl celý KP plný krystalů, už by ztratily kouzlo ;)

Jinak kdyby se vám ty mé zdály rozmazané, je to tím, že jsem je fotila v přiblížení, abyste kroky dobře viděli.

Nebojte se ozvat, pokud máte nějakou prosbu an tutoriál. Neumím všechno, ale co umím , o to se ráda podělím, pokud o to budete mít zájem. Každému návrhu jsem otevřená, dokonce i těm, co jsem nezkoušela - učím se rychle a věc, o kteoru mě požádáte, můžu vyzkoušet a pak vám dát tutoriál :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 misa.cz misa.cz | 5. května 2013 v 17:43 | Reagovat

Úžasně ! je to prostě krása s tím se člověk musí snad narodit :D ale jinak neuděláš prosím tutoš na hory ?myslím že by se hodně lidem líbil

2 .Mia. .Mia. | 22. května 2014 v 9:47 | Reagovat

Tenhle tutoriál je fakt moc pěknej.
Neudělala by jsi rosím tutoriál na cokoliv, ale ve PhotoFiltre? :)

3 Dol77larOn Dol77larOn | E-mail | 14. října 2017 v 17:53 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama