..

Kopyta

2. března 2013 v 22:31 | Gipsík |  Tutoriály - Koně
Dneska jsem se vrhla na tutoriál na kopyta :) Pro někoho hračka, pro někoho nepřekonatelný problém. Nejsem na ně nijak zvláštní expert, ale myslím,ž e by tento tutoriál mohl ukázat poměrně snadnou a rychlou cestu ke kopytům, které zbytek výtvoru rozhodně nebudou hyzdit ;)

Tutoriál jsem dělala černobílý, protože koníka tvořím grayscale metodou, ale taková kopyta se dají nakreslit i barevně (na stíny nevezmete tmavě šedou, ale tmavou barvu, jakou používáte, to samé se světlejší barvou na odlesky, která je zde světle šedá).1) Předkreslíte si tvar kopyta. Tvar by měl zhruba odpovídat zaoblenému trojúhelníku, který se rozšiřuje směrem dopředu.

2) Nyní si vezměte tmavší barvu, než máte podklad. Na místa, která jsou nejvíce neosvětlená (u mě zadní strana kopyta a jeho spodní část), naneste tuto barvu nejvíce a směrem ke světlu ji používejte méně.

3) Vezměte rozmazávátko, nastavte na sílu asi 9% a lehce čáry rozmažte, aby nebyly tak ostré.
4) Nyní udělejte světlejší část kopyta za pomoci světlejší barvy než je barva podkladová. Tady naopak používejte barvu nejvíce na místech, kam světlo dopadá, směrem k tmavé části zeslabujte.

5) Rozmazávátko použijte i na světlou část. Nepřežeňte to s ním, aby koník nepůsobil příliš rozmazaným dojmem, stačí jen trochu zaoblit hrany.

6) Nyní si naberte ještě světlejší barvu a vykreslete si základní odlesky. Většinou mají tvar trojúhelníčků nebo obdélníčků a i počet je různý, někdy jeden, někdy dva... To je na vás, jak si odlesky zvolíte. Okraje odlesků můžete rovněž lehce rozmazat, aby nebyl přechod tak patrný, ale střed už nerozmazávejte.

7) Konečný odlesk by měl být nejsvětlejší a měl by vyplňovat prostředek základního odlesku. Já osobně už ho nerozmazávám, aby byl dobře patrný, ale pokud se vám ostřejší lesk nelíbí, můžete ho trochu rozostřit.

8) Máte hotovo. Teď už jen zbývá dokreslit tři zbývající kopýtka ;)

Snad Vám návod alespoň trochu pomohl. Můžete si ho samozřejmě přizpůsobit dle sebe, každému vyhovuje něco jiného. já jsem si našla tuto cestu, která je pro mě nejschůdnější a nejpohodlnější. Tak zase někdy příště (uvítala bych jakýkoliv nápad na tutoriál, který by vám mohl ode mně pomoci ;)) !
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | Web | 18. března 2013 v 16:09 | Reagovat

Ten se ti velmi povedl ;)

2 Gipsík Gipsík | 18. března 2013 v 16:43 | Reagovat

Díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama