..

Hlína

2. března 2013 v 22:30 | Gipsík |  Tutoriály - Krajiny
Ahoj. Připravila jsem si pro Vás lehký tutoriál na hlínu. může se Vám při tvorbě krajin velmi hodit, ať už jako samostatná zem, nebo v kombinaci s trávou (jako můžete vidět vlevo na avataru). Hlína bývá docela oříškem a na internetu na ní existuje spousta návodů, ale většina je jich od ,,poloprofesionálů" a běžní kreslíři návod třeba nedokáží napodobit tak dobře. Proto jsem vymyslela postup, který by měl zvládnout každý - není těžký a výsledek vypadá celkem pěkně.

Postup je určen pro Adobe Photoshop (konkrétně nejlépe funguje v CS4), postup v jiných programech nebo verzích možná bude jiný nebo neproveditelný.Vytvořte si novou vrstvu a nakreslete na ni podklad hlíny. Vytvořte si kopii vrstvy a Vytvořte ořezovou masku (klikněte pravým tlačítkem v menu na vrstvu a vyberte tuto možnost). Pak přidejte šum.


Míra šumu by měla být tak kole 7,15%, Rozložení Rovnoměrné, Monochromatické.


Pak klikněte na Filtry - Rozostření - Rozmáznout. Úhel nastavte buď na nulu, nebo v rozmezí od cca -5 do 5. Vzdálenost by měla být zhruba 4 - 7, záleží na tom, co se vám líbí více a jestli potřebujete spíš hrubší nebo jemnější hlínu. Dále dejte opět Filtry - Galerie filtrů. otevře se vám okno a v něm zvolte Deformace - Zvlnění moře. Tento filtr nastavte na Velikost zvlnění 15 a Stupeň zvlnění 1.


Poté dejte novou vrstvu a znovu ji dejte jako Ořezovou masku. Zvolte si dvě barvy, jednu světlejší než je hlína a druhou tmavší, nebo černou. Pak podle toho, kam vám dopadá světlo, nakreslete na jednu stranu černé čáry a na druhou světlé čáry. Můžete kreslit i trochu přes sebe, aby vznikaly nové odstíny. případně vytvořte nerovnosti tak, že černou barvou nakreslíte jakousi ,,šmouhu".


Pak Dejte opět Filtry - Rozostření - Rozmáznout a úhel opět 0, akorát vzdálenost dejte větší. Kolem 70. Pak tento filtr dejte znovu, úhel 90 a vzdálenost cca 10.


Výsledek. Čím blíže budou poslední čáry, tím více ,,vroubkovaná" země bude. Když budou dále, jako u mě, budou ve výsledku vypadat jako stíny.

Ještě rada na závěr: tato hlína není úplným ideálem, ale pro méně zkušené se hodí. Lépe než na velkých plochách ale vypadá v kombinaci s trávou, kameny nebo jinými povrchy. Dále hlína může mít různé barvy - nemusí být jen čistě hnědá. Hlíny mohou být i lehce do zelena, do červena, žluta, šeda, černa atp. Zkuste se na internetu podívat, jak vypadají hlíny z různých prostředí podle toho, co chcete kreslit. Pomůže vám to při volbě barvy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ataghan ataghan | Web | 7. září 2016 v 19:24 | Reagovat

pujcky bez registru online štětí ???

2 comparator comparator | Web | 9. září 2016 v 0:17 | Reagovat

půjčka pro dlužníky 8-)

3 DorogiKRDK DorogiKRDK | E-mail | 24. srpna 2017 v 12:29 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Армавир. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Быстро

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8-861-24-1-23-45
___________________________
визитки благоустройство
благоустройство территорий вход
слова из слова благоустройство
новосибирск прайс-лист благоустройство
асфальтирование цена на кв.м

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama