..

Březen 2013

Calme Phare

31. března 2013 v 16:15 | Gipsík |  Digitální kresba - Krajiny

Pracovní název: Calme Phare
Název pro odeslání: Calme Phare
Čas: cca 4 hodiny
Spokojenost: 100%
Nástroje: Photoshop CS4; tablet Genius PenSketch 9x12
Livestream: /

Přináším Vám ukázat svou nejnovější krajinku. Po celkem dlouhé době, kdy jsem kreslila vlastně jen koníky, to byla víc než vítaná změna. K nakreslení Calme Phare mě inspirovala moje kresba koně Illimité, který je v obrazu společně s podobnou krajinou. Dalším důvodem bylo i to, že klidných, příjemných a jemných krajin je v KP podle mě zoufale málo a když někde nějaká je, autor ji většinou pokazí nějakým šíleným, kýčovitým prvkem, který krajinu úplně srazí na hodnotě. Proto jsem si jednu takovou krajinu nakreslila. V dubnu ji pošlu do KP, tak budu doufat, že se na konci měsíce v KP objeví :)

Illimité

29. března 2013 v 13:28 | Gipsík |  Digitální kresba - Koně - staré
Konečně jsem včera dodělala Illimitého i s krajinou, ve které na obrazu je. Tento měsíc ho hodlám poslat a doufám, že v KP uspěje - mohl by, když je na duben vyhlášeno to téma umění :) Kdžy jsem dělala rám, uvažovala jsem, že ybch zkusila nějaký složitější, zdobný, ale nakonec jsem zase vybrala jen takový prostý, dřevěný, který podle mě lépe sedne k poklidné atmosféře krajiny.

Illimité - bez krajiny

24. března 2013 v 10:12 | Gipsík

Protože jsem si na duben naplánovala ilustraci, kterou chci poslat, ale která mě včera nějak moc nebavila, sedla jsem si nad koníka objednaného od Černé podkovy a za čtyři hodiny (což je asi můj rekor) jsem ho spatlala. Ještě není úplně hotový, abych ho mohla poslat do KP, budu mu muset ještě vymyslet rám a nějaké pozadí jako krajinku, také dostane ještě pár malých úprav v oblasti čumáku a u začátku hřívy. Tahle verze je už ale na 99% ve finální verzi ;)

Estimé français

17. března 2013 v 22:21 | Gipsík |  Digitální kresba - Koně - staré

Protože jsem od hráčky, která si u mě potrét objednávala, dostala svolení koníka poslat do KP, tak jsem vzhledem k ,,vyhlášenému" tématu na duben - tedy umělečno - vymyslela způsob, jak koníka do KP poslat. Zarámovala sjem ho, přidala pozadí a je z toho obraz (který je vyloženě uveden jako jedna z alternativ v příspvěku o tématu na duben). Pozadí je takové klasické, jednak jsem neměla nápad a také krom toho jsem ani neměla chuť něco vymýšlet. Zlaté rámy mi zase přišly hrozně ,,brutální" vůči klidnému obrázku, takže všechno zůstalo u přírodních vzhledů a materiálů.

Portrét - Trotteur Français

14. března 2013 v 23:07 | Gipsík |  Digitální kresba - Koně - staré

Včera mi od kamarádky přišla velmi zajímavá nabídka: jestli bych nezkusila nakreslit za pas portrét koně pro jejich chov. Protože mám ráda výzvy a portrét jsem zrovna nikdy nezkoušela, tak jsem kývla. Dneska jsem šla ze školy trochu dříve (no, o čtyři hodiny), tak jsem si sedla a pustila se do něj. Jednak jsem ho stihla v nejkratším čase ze všech mých koní (cca 5 hodin čistého času) a také mi přijde jako jeden z nejlepších. Tentokrát je barvený barevnou metodou, ne grayscalingem, a nevypadá to dle mého názoru vůbec zle. A krom toho, že jsem spatlala tohohle koníka, tak jsem ještě u toho stihla udělat videonávod na hřívu pro kamarádku. Takže já jsem dneska spokojená.

Pravá verze ještě byla zasíláná do Jaspeřiné soutěže, tak jsem zvědavá :)

Liveree

3. března 2013 v 21:21 | Gipsík |  Digitální kresba - Koně - staré

A tady slibovaný protějšek k Argetlamovi. Už jsou oba poslaní, tak čekám na verdikt, jak dopadnou v prvním kole, případně jak ve druhém, hlasovacím. Liveree se mi líbí o něco méně jak Argetlam, ale mám je zkrátka ráda, jsou moji :) Chci si teď dát minimálně na dva dny od kreslení pauzu, ale předpokládám, že tak dlouho své předsevzetí nevydržím a už zítra budu hledat další ,,obět" :D

V celém článku ještě naleznete pegase, kterého jsem stihla udělat ještě 5.3.

Argetlam

3. března 2013 v 19:09 | Gipsík |  Digitální kresba - Koně - staré

Arabi mě chytli, už to tak bude - konečně jsem se v něčem našla, nejen dle ostatních, ale i podle názoru svého. Udělala jsem si tedy další lineart, koník je trochu z poloprofilu. Na fóru si holky odhlasovaly, poměrně jednotně, že chtějí plaváčka a k tomu na návrh Jasper černou ryzku jako klisnu. Bála jsem se, jak to stihnu s odesláním do KP, ale zadařilo se a dneska jsem skoro na jeden zátah zvládla udělat celé tělo a hlavu. K tomu jsem stihla kresbu i kolorovat jako plaváka, na klisnu se vrhnu ještě večer. Dál bych ráda zkusila ještě křídla, ale ta už dneska téměř stoprocentně nestihnu, takže snad zítra nebo pozítří - ještě mám čas. A co Vy, jak se Vám Argetlam líbí?

V celém článku naleznete i dvě verze pegasů, které jsem ještě na poslední chvíli stihla nakreslit 5.3. Nevím, která z verzí je lepší, co myslíte?

Kopyta

2. března 2013 v 22:31 | Gipsík |  Tutoriály - Koně
Dneska jsem se vrhla na tutoriál na kopyta :) Pro někoho hračka, pro někoho nepřekonatelný problém. Nejsem na ně nijak zvláštní expert, ale myslím,ž e by tento tutoriál mohl ukázat poměrně snadnou a rychlou cestu ke kopytům, které zbytek výtvoru rozhodně nebudou hyzdit ;)

Tutoriál jsem dělala černobílý, protože koníka tvořím grayscale metodou, ale taková kopyta se dají nakreslit i barevně (na stíny nevezmete tmavě šedou, ale tmavou barvu, jakou používáte, to samé se světlejší barvou na odlesky, která je zde světle šedá).

Krystaly

2. března 2013 v 22:30 | Gipsík |  Tutoriály - Krajiny
Mám tu pro vás tutoriál na krystaly, jak jste si přáli :)
Hodí se zejména do různých jeskyní, ale můžete je pochopitelně zakomponovat i do jiných krajinek, záleží na fantazii a vašich dovednostech. jelikož už je tutoriál trochu složitejší, doporučuji Vám už trochu program (Photoshop) znát a mít odzkoušené různé funkce, jak co pracuje atp. Výsledek ale stojí za to.

Tak hodně štěstí a zábavy s vašimi krystálky.

Hlína

2. března 2013 v 22:30 | Gipsík |  Tutoriály - Krajiny
Ahoj. Připravila jsem si pro Vás lehký tutoriál na hlínu. může se Vám při tvorbě krajin velmi hodit, ať už jako samostatná zem, nebo v kombinaci s trávou (jako můžete vidět vlevo na avataru). Hlína bývá docela oříškem a na internetu na ní existuje spousta návodů, ale většina je jich od ,,poloprofesionálů" a běžní kreslíři návod třeba nedokáží napodobit tak dobře. Proto jsem vymyslela postup, který by měl zvládnout každý - není těžký a výsledek vypadá celkem pěkně.

Postup je určen pro Adobe Photoshop (konkrétně nejlépe funguje v CS4), postup v jiných programech nebo verzích možná bude jiný nebo neproveditelný.