..

Únor 2013

Mé výtvory v KP

20. února 2013 v 22:20 | Gipsík |  DIGITÁLNÍ KRESBA
Všechny krajiny v tomto článku naleznete také v Kreativním prostoru a pokud se Vám líbí, můžete si je dát na koně. Krajiny jsou seřazeny podle data, ve kterém prošly do KP, od nejstarší, po nejnovější. Po kliknutí na zmenšené obrázky se dostanete do článku s velkým náhledem.

Únor 2013


Březen 2013


Duben 2013


Květen 2013


Červen 2013


Srpen 2013


WIP tygr

18. února 2013 v 10:27 | GipsíkMám pro vás jeden malý náhled pod mé ruce :D O víkendu jsem začala pracovat na nové krajince, tentokrát s jedním originálním prvkem - tygrem, který bude v krajince zapracován poměrně zajímavým způsobem. Včera jsem dodělala už i tělo, ale není to ještě výsledná fáze, takže sem dám náhled jen hlavy. ,,Nech se páči"!

Gipsinka na Livestreamu

12. února 2013 v 22:29 | Gipsík |  Důležité informace
Pěkný večer přeju :)

Mám rpo Vás poměrně důležitou zprávu, nevím jestli dobrou, pro mně rozhodně ano. Dnes se mi podařilo zprovoznit LiveStream (zřejmě jsem byla už poslední komu nefungoval, ale zadařilo se!), tudíž ode dneška se můžete těšit na živé přenosy z mého kreslení.

Všichni jste samozřejmě vítáni - kromě kreslení jde především o zábavu, u kreslení bývá velká legrace v podobě chatu s autorem přenosu a ,,očumovateli".
První live video byste mohli očekávat zítra, chystám se na novou krajinku. Kdo by nestihl kreslení (protože pokud budu kreslit, bude to pravděpodobně ráno, protože odpoledne jdu pryč), může omrknout záznam videa.

Gipsinčin Livestream kanál

↑ Tento odkaz vás navede na stránku, kde ,žete sledovat živé video nebo si vybrat z již proběhlých přenosů ↑

Budu se na Vás na všechny těšit ;)

Ringar

12. února 2013 v 0:23 | Gipsík |  Digitální kresba - Krajiny

Pracovní název: Rimgar
Název pro odeslání: Ringar
Čas: cca 12 hodin
Spokojenost: 65%
Nástroje: Photoshop CS4; tablet Genius PenSketch 9x12
Livestream: /

A druhá verze Rimgaru. Když jsem si usmyslela, že za obloukem jeskyně bude západ slunce, tak jsem zkusila kreslit do růžova. Ale dopadlo to příšerně. Proto jsem kreslila fialově. Jenže to zase nesedlo z růžovočervenými krystalky. proto vznikla i druhá verze, s fialovími prvky. Jenže i té původní mi bylo líto a tak jsem nakonec oblohu přebarvila a tak jak je teď už se mi nezdá tak strašná jako dkyž jsme ji krelsila přímo růžově :) Jinak se můžete vyjadřovat k tomu, kteoru mám na březen poslat do KP: Obě asi nepošlu, zaprvé na to pravděpodobně nebudu mít finance a zadruhé by mě holky sežraly :D Že posílat dvě stejné jen jinak barvené ilustrace nemám zapotřebí :D

Rimgar

12. února 2013 v 0:23 | Gipsík |  Digitální kresba - Krajiny


Pracovní název: Rimgar
Název pro odeslání: Rimgar
Čas: cca 16 hodin
Spokojenost: 70%
Nástroje: Photoshop CS4; tablet Genius PenSketch 9x12
Livestream: /

Tak jsem dokončila další krajinku - tentokrát byla mojí motivací a fantazií zejména Jaspeřina soutěž, kteoru pořádá. Ani nemám nějak zvláštní chuť vyhrát, spíš jsem měla touhu zasoutěžit si konečně v něčem pořádném, né v nějakých trapných BlesQoveČQáách spočívajících v otázkách typu ,,Jak se máš" - a dostanete za to Dïpl0meQ... Na soutěže podobného rázu jsem alergická. Proto mi přišlo skvělé, že konečně taky vzniklo něco podobně dobrého jako tahle soutěž. Tak jsem si prostě sedla za tablet, 16 hodin kreslila a vylezla z toho krajina Rimgar.

Jak na vlastní stopu v Gimpu

8. února 2013 v 21:00 | Gipsík |  Tutoriály - Krajiny
Ahoj :)
Jak jistě víte, v Photoshopu si jednoduše můžete nastavit vlastní stopu a pak ji používat (na její nastavování chystám podrobnější návod již brzy). Jde to ale v Gimpu? Mnoho lidí tvrdí, že ne, ale vzhledem k tomu,ž e Gimp je ne nepodobný photoshopu, říkala jsem si, že to nemůže být pravda. proto jsem si nad Gimp sedla, ač ho normálně nevyužívám, a začala jsem pátrat. A našla :) Proto se teď jdu s Vámi podělit, jelikož jsem nikde jinde žádný český návod na to neviděla.

Když chcete začít kreslit...

8. února 2013 v 20:58 | Gipsík |  Tutoriály - Krajiny
Ahoj :)
Vítám Vás u dalšího článku, který si zde na blogu můžete u mě přečíst. Jelikož často narážím na dotazy, co je vlastně lepší do KP kreslit, napadlo mě, že bych mohla sepsat menší ,,seznam" pro a proti jak krajinek, tak koníků. Třeba Vám to při výběru vašeho ,,zmaěření" v něčem pomůže. Pokusím se Vám teď vysvětlit všechno v jednotlivých bodech zaměřených na různé aspekty výběru. Pojďme na to ;)

Swampy

5. února 2013 v 13:28 | Gipsík |  Digitální kresba - Krajiny

Pracovní název: Swampy
Název pro odeslání: Swampy
Čas: cca 12 hodin
Spokojenost: 95%
Nástroje: Photoshop CS4; tablet Genius PenSketch 9x12
Livestream: /

Dnes vám ukážu krajinku, kterou jsem dodělala o víkendu. Teď k ní budu dělat koníka, v podobných barvách a bude mít u sebe několik kamarádů - žabiček, jedna z nich je i v krajince. Celkově mi tahle krajina trvala déle než Celtic Runes, zhruba tak 12 hodin, a už je tento měsíc ve výběru - čekám, jstli mi projde do hlasování ;)