..

Leden 2013

Celtic Runes

29. ledna 2013 v 11:50 | Gipsík |  Digitální kresba - Krajiny

Pracovní název: Waterfall Mysticism
Název pro odeslání: Celtic Runes
Čas: cca 7 hodiny
Spokojenost: 90%
Nástroje: Photoshop CS4; tablet Genius PenSketch 9x12
Livestream: /

Tak, mám hotovou novou, v pořadí třetí krajinku, s názvem Celtic runes - původní pracovní název zněl Waerfall Mysticism, ale nějak se mi to znelíbilo. Čistě mi krajinka při kresbě zabrala tak 7 hodin, což je docela málo, měla jsem za to, že mi dá zabrat mnohem více. V únoru ji určitě hodlám posílat do KP, už jsem si na to i našetřila, tak budu ráda za každý hlas ;)

Narawë

25. ledna 2013 v 22:35 | Gipsík |  Digitální kresba - Koně - staré
Narawë, mytický jednorožec se představuje... Inspirací pro znaky mi byla knížka Eragon, ze které pochází název znaku - yawë. Chtěla jsem si zkusit i něco fantastičtějšího, ne jen realitu ;) Krom toho jsem ymslela, že by v KP mělo být větší zastoupení kladrubských koní a i když pravděpodobně neprojde, tohle měla být má snaha alespoň trochu KP o toto plemeno obohatit ;) Kolik zabral, to jsem se ani moc nenamáhala počítat, akorát vím, že včer zhruba 2 hodinky. Dneska bych řekla tak 4,5, takže když to vezmu ve výsledku, tak byl zřejmě stejně pracný jako Balantines. Na tohohle mi už ale pasy na tento měsíc doopravdy nezbývají, tak snad příště :D
Doba: asi 6,5 hodiny
Pomůcky: Photoshop CS4, graf. tablet Genius Pen Sketch 9x12

Balantines

22. ledna 2013 v 12:09 | Gipsík |  Digitální kresba - Koně - staré

Tak jsem dodělala čtvrtého koně. Ještě mě čeká v PS zkontrolovat jestli jsem někde omylem nenechala ,,nečistoty" a pak už může rovnou do hlasování. Jmenuje se Balantines, je to klisna a udělala jsem ji do ,,skupiny" s Creamym a Baileysem - mají všíchni tři taková lehkce alkoholická jména :D Zabrala mi 6 a půl hodiny, což je můj dosavadní rekord. ještě se ale musím podívat na levou přední nohu, je špatně napojená, tak uvidím co s tím půjde udělat.

Baileys

20. ledna 2013 v 13:27 | Gipsík |  Digitální kresba - Koně - staré

Konečně jsem včra dodělala třetího koně, tentokrát se jménem Baileys. Půjde do hlasování spolu s Creamym, aby mu tam nebylo smutno :) Ještě jim plánuju třetího kamaráda, Balantinese, to bude tmavý hnědák s náznakem do játrova... Bohužel i když ho pravděpodobně stihnu udělat ještě do začátku otevření ČP na únor, už mi na něj zřejmě nevyzbydou pasy, tak ho asi pošlu příští měsíc... Jinak Baileys je rozpracovaný od čtvrtka od odpoledne, ale zabral mi asi jen 10 hodin čistého času, takže jsem spokojená, že to šlo tak rychle.

Doba: asi 10 hodin
Pomůcky: Photoshop CS4, graf. tablet Genius Pen Sketch 9x12

Není tablet jako tablet

20. ledna 2013 v 13:18 | Gipsík |  Tutoriály - Krajiny
Nakonec jsem se rozhodla, že opravdu napíšu několik návodů do Kp. Jenže k čemu vůbec návody budou, když nezačnu přípravou na kreslení? Proto jsem sepsala několik fakt ohledně tabletů. Pojďme na to.

Nejprve bych ráda začala něčím, co úzce souvisí s názvem článku - není tablet jako tablet. Mnoho lidí si totiž myslíš, že nakreslí ilustraci na jakémkoliv tabletu, nedělají rozdíly. Jenže opak je pravdou - na kreslení je potřeba grafický tablet, na tabletu, který třeba nosíte do školy a ,,paříte na něm hry" pravděpodobně nic nenamalujete.

Creamy

15. ledna 2013 v 21:25 | Gipsík |  Digitální kresba - Koně - staré

Tak jsem včera konečně dokončila dalšího rozpracovaného koníka - dostal pracovní název Creamy a zůstalo mu to. Jak originální... Zabral mi několik dní, čisté práce zhruba dva dny. I když možná ještě není úplně to pravé ořechové, zamilovala jsem si ho, pro takovou smetanovou barvu a tvářičku ,,á la vezmi si mě domů, prosím prosím smutně koukám". Zkusím ho příští měsíc šoupnout do KP, uvidím co z toho vzejde - asi nic, ale bylo by to skvělý kdyby prošel.

Doba: Zhruba 48 hodin - čistě
Pomůcky: Photoshop CS4, graf. tablet Genius, TRPĚLIVOST a druhý BALÍČEK NÁHRADNÍCH NERVŮ (první jsem vypotřebovala na Aryu, který už zdaleka nevypadá tak luxusně jak se mi zdála když jsem ji dokončila).

Arya

9. ledna 2013 v 22:05 | Gipsík |  Digitální kresba - Koně - staré

Arya je hotová. Samozřejmě vím, že nejsem v kreslení koní zrovna nejlepší a že Arya pravděpodobně nemá nárok ani na KP, ale pevně doufám, že se budu zlepšovat. Plánuji více pracovat na stínech, zlepšovat se každým koněm.Třeba mi to pak půjde i rychleji a ne jak psovi pastva. Do KP to pošlu spíš jen abych zjistila, jestli jsou lidi tak slepí jak si myslím a budou pro tuhle patlaninu hlasovat spíš než pro pořádné kresby ;)

Doba: Zhruba 12 hodin
Pomůcky: Photoshop CS4, graf. tablet Genius, TRPĚLIVOST a BALÍČEK NÁHRADNÍCH NERVŮ.
I když je to patlanina, mám tuhletu čmáraničku ráda :) Jednou se k ní asi vrátím a přepracuju jí.

A ještě jedna malá otázka pro Vás: Chtěli byste tu ode mně nějaké návody na tvorbu do KP? Sama v tom ještě nejsem zběhlá, ale myslím, že třeba taková hříva už by šla ,,znávodovat", případně i kopyta (ty už teď umím ještě lepší). Případně bych mohla dát i návody pro krajinky. Záleží na tom, zda budete odpovídat do komentářů a jak. Můžete připsat na co byste tu viděli návrhy nejraději, co ybste nejvíce využili atp.

Katalog avatarů

5. ledna 2013 v 12:43 | Gipsík |  PREZENTACE
Avatary na přání bohužel nedělám, nemám na to čas a kolikrát ani náladu nebo nervy. Nicméně abych vám udělala alespoň nějakou radost, zde si můžete prohlédnout všechny avatary, které jsem pro Vás vytvořila jako volné.

,,Zimní" božští koněBožští Větrní koněElementyKreslené kočkyAbyste avatary mohli použít, je třeba je nejdříve uložit do počítače a poté nahrát na Howrse (Profil - Můj účet - Osobní informace). Avatary jsou poměrně velké, takže jejich načtení an stránku může nějakou dobu trvat, někdy klidně i den!